dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Program tutorsko-szkoleniowy dla nauczycieli: Liderzy Teatroteki Szkolnej

Liderzy Teatroteki Szkolnej to program tutorsko-szkoleniowy dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać kompetencje w obszarze pedagogiki teatru i są zainteresowani pracą z grupami amatorów. Udział w programie jest bezpłatny, cykl spotkań potrwa do czerwca 2018 w Warszawie.

autor(ka): Maja Raczyńska

2017-08-11, 08.53

Liderzy Teatroteki Szkolnej to program tutorsko-szkoleniowy dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać kompetencje w obszarze pedagogiki teatru i są zainteresowani pracą z grupami amatorów. Program Liderzy Teatroteki Szkolnej wzmacnia kompetencje nauczycieli w pracy teatralnej w szkole, pozwala na krytyczny namysł nad własnym sposobem pracy z grupami amatorskimi, promuje ideę pedagogiki teatru w praktyce szkolnej. Lider Teatroteki Szkolnej pracuje w szkole, chce pracować z amatorami lub prowadzi grupę teatralną w szkole, widzi teatr jako przestrzeń do wypowiedzi osób, z którymi pracuje, jest nastawiony na samorozwój i autorefleksję, orientuje się i uczestniczy w życiu teatralnym regionu.

Udział w programie jest bezpłatny. Aby zgłosić się do programu należy do dn. 24 września 2017 r. włącznie wypełnić formularz zgłoszeniowy pod linkiem: http://bit.ly/2gMv0Fz

Wyniki naboru będą ogłoszone na www.teatrotekaszkolna.pl w dn. 2 października 2017 r.

Projekt

Każdy z Liderów wg własnego pomysłu opracowuje i realizuje projekt o charakterze edukacyjno-teatralnym.

Projekt angażuje wybraną społeczność szkolną (uczniowie, nauczyciele, rodzice). Lider wybiera samodzielnie obszar działania zgodny z jego zainteresowaniami teatralnymi. Od października do czerwca pracuje nad jego realizacją przy wsparciu swojego Tutora.

Tutoring

Udział w programie pozwala każdemu Liderowi na pracę indywidualną z Tutorem, który wspiera go w realizacji projektu.

Współpraca z Tutorem ma pomóc Liderowi w określeniu własnych celów związanych z działaniami edukacyjno-teatralnymi, wspierać na drodze do ich realizacji oraz doskonalić jego potencjał przywódczy. Relacja Tutora i Lidera ma charakter partnerski. Jest rozłożona na sześć indywidualnie ustalanych spotkań. W naszym programie Tutorami są pedagodzy teatru i edukatorzy teatralni współpracujący z Instytutem Teatralnym.

Zjazdy

W ciągu roku szkolnego Liderzy biorą udział w trzech weekendowych zjazdach (w październiku, styczniu i czerwcu) poświęconych pedagogiczno-teatralnej pracy z grupami amatorskimi.

Podczas każdego ze spotkań Liderzy oglądają spektakle powstałe z udziałem amatorów. Biorą udział w warsztatach, które posłużą krytycznemu namysłowi nad procesem grupowym, rolą prowadzącego i dramaturgią zajęć. Spotkania będą okazją do wymiany i pozyskania nowych doświadczeń oraz pozwolą poznać specyfikę pedagogiki teatru, jej metody i filozofię pracy.

Terminy zjazdów: 20-22.10.2017, 26-28.01.2018, 8-10.06.2018

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1, 00-467 Warszawa, woj. mazowieckie
data wydarzenia: od 2017-10-20 do 2018-06-10
organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
adres: Jazdów 1, 00-467 Warszawa, woj. mazowieckie
e-mail: kontakt@teatrotekaszkolna.pl
www: http://www.teatrotekaszkolna.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.