dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Sesja na OFIP "Warszawska współpraca organizacji z miastem – modelowe rozwiązanie?"

Zapraszamy na sesję "Warszawska współpraca organizacji z miastem – modelowe rozwiązanie?" podczas VIII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Sesja odbędzie się 9 września (sobota).

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Natalia Klorek

2017-08-11, 10.00

Podczas spotkania podzielimy się tym, co działa, a co w dalszym ciągu jest wyzwaniem w obszarze współpracy NGO i Urzędu m.st. Warszawy. Omówimy:

  1. Program Rozwoju Współpracy –> wspólnie i na równych prawach z urzędnikami napisaliśmy i wdrażamy strategiczny dokument wskazujący kierunki rozwoju warszawskiego sektora pozarządowego.
  2. Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) –> stale rozwijający się model wspierania organizacji pozarządowych w Warszawie w zakresie bezpłatnej pomocy prawnej, księgowej i rozwojowej.
  3. Debata o ciałach dialogu społecznego –> przeprowadzona wspólnie z samorządem Warszawy analiza współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i samorządem, z której wnioski zostaną wdrożone w Programie Współpracy na 2018 rok.
  4. Zapis przyjęty przez Radę Warszawy o stale zwiększających się środkach w budżecie miasta na realizację zadań publicznych przez NGO.

Zapraszamy do udziału wszystkich przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane dialogiem międzysektorowym.

Kiedy? 9 września (sobota), godz. 9.30-10.50

Jak wziąć udział w sesji? Wstęp wolny po zarejestrowaniu się przez formularz na stronie OFIP-u: http://ofip.eu/formularz-sesja-scwo/

Więcej informacji na temat sesji.

O Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych:

OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmuje się najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. VIII OFIP odbędzie się w Warszawie 8 i 9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata, forum obywatelskie przyjadą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju, którzy podsumują dorobek ostatnich lat oraz będą planować strategiczne działania na przyszłość. Ogólną osią tegorocznej dyskusji będą wolność oraz wartości, które łączą środowisko osób angażujących się w działania pozarządowe. Wiodącym punktem VIII OFIP-u będzie forum na Uniwersytecie Warszawskim  przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Gościć na nim będzie około 1 tysiąca osób.

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych - jedyna ponadbranżowa federacja, która zrzesza łącznie 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.

Swój udział w całym OFIP-ie można zarejestrować do 21 sierpnia 2017 r. przez FORMULARZ na stronie.

Więcej informacji na temat OFIP: www.ofip.eu oraz www.facebook.com/ofip.eu.

Zapraszamy!Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


miejsce: Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa,
data wydarzenia: 2017-09-09
organizator: Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
adres: Warszawa,
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.