dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty "Twórcze pisanie dla osób 60+"

Chcesz uporządkować domowe archiwum, utrwalić rodzinne historie, dać w prezencie komuś bliskiemu napisaną przez siebie opowieść? Przyjdź na bezpłatne warsztaty w ramach projektu www.piszemyplus.pl. Właśnie startują zajęcia dla początkujących (11, 18, 25 lipca, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście) i średnio zaawansowanych (12, 19, 26 lipca, Służewski Dom Kultury). Mnóstwo inspiracji, przyjazna atmosfera i profesjonalni trenerzy.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Anna Błaszkiewicz

2017-07-04, 08.52

Masz chęć uporządkować domowe archiwum, utrwalić rodzinne historie, dać w prezencie komuś bliskiemu napisaną przez siebie opowieść? Przygotowujesz tekst wspomnieniowy, który chcesz wysłać na konkurs albo opublikować w gazecie? A może po prostu chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność?

Lato to dobry czas, by zacząć albo pójść krok dalej. Wszystkich, którzy w tę podróż chcą wyruszyć w dobrym towarzystwie, zapraszamy na bezpłatne warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. Mnóstwo inspiracji, przyjazna atmosfera, profesjonalni wykładowcy, ciasto, owoce, kawa i herbata w pakiecie.

Jedyny warunek? Musisz mieć co najmniej 60 lat.

W najbliższych dniach pracę zaczynają dwie grupy.

TWÓRCZE PISANIE I (dla początkujących)

GDZIE – Centrum Pomocy Społecznej dzielnicy Śródmieście, ul. Świętojerska 12a

KIEDY – 11 lipca, 18 lipca, 25 lipca, godz. 10.00-13.10

INFORMACJE I ZAPISY – tel. 607 825 475, lub tel. 691 937 428,

To spotkania dla osób, które do tej pory nie brały udziału w zajęciach w ramach projektu PISZEMY+. Prowadzący podpowiedzą, jak się zabrać do porządkowania domowych archiwów, spisywania wspomnień i rodzinnych opowieści. Udowodnią, że to wcale nie jest trudne, a przynosi mnóstwo satysfakcji. Inspiracji do pracy dostarczą stare fotografie, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat. Pod okiem profesjonalistów będzie można popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień.

TWÓRCZE PISANIE II (dla średnio zaawansowanych)

GDZIE – Służewski Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, ul. Bacha 15

KIEDY – 12 lipca, 19 lipca, 26 lipca, godz. 16.30-19.40

INFORMACJE I ZAPISY – tel. 691 937 428,

To warsztaty przeznaczone przede wszystkim dla osób, które brały już udział w zajęciach w ramach projektu PISZEMY+ i chcą pójść krok dalej (ale nowi uczestnicy też mogą się zgłaszać). Na zajęciach będzie można szlifować swoje umiejętności, szukać nowych tematów, bawić się słowami, sprawdzać ich pojemność i siłę. Z pewnością uda się, pod okiem prowadzących, dopracować wybrane teksty, by mogły stać się prezentem dla kogoś bliskiego lub zostać opublikowane.

Na stronie www.piszemyplus.pl można znaleźć więcej szczegółów dotyczących zajęć i terminy spotkań kolejnych grup. Organizatorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania – wystarczy zadzwonić lub napisać: , tel. 691 937 428.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Patronują mu Głos Seniora, CaféSenior.pl, Gazeta Senior i Seniorzy24.pl.

Podczas czterech poprzednich edycji projektu PISZEMY+ w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 2 tys. seniorów z całej Polski.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: od 2017-07-11 do 2017-07-26
organizator: Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat"
adres: Aleja Waszyngtona 30/36 lok. 52, 03-910 Warszawa-Praga-Południe, woj. mazowieckie
tel.: 691 937 428, e-mail: stowarzyszenie.koncentrat@gmail.com
www: http://www.koncentrat.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.