dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Lublin. Global Justice Morning - warsztat dla dzieci, film dla rodziców

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków na pierwszy w Lublinie (18 czerwca) tego typu warsztat dla dzieci, poświęcony problemom krajów Globalnego Południa w kontekście Milenijnych Celów Rozwoju ONZ, połączony z projekcją filmu dla opiekunów. Udział bezpłatny. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres edu@labirynt.com [o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń].

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Michał Wolny

2017-06-14, 08.54

Pijąc dobrą kawę, będą mogli Państwo jako jedni z pierwszych w Polsce obejrzeć film „Living On One Dollar”.

Film opowiada o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za jednego dolara dziennie. Okazało się, że żeby przeżyć w takich warunkach trzeba być bardzo dobrym strategiem. Jak wyglądało ich codzienne życie, co zrobili za upragnioną mikropożyczkę i jak pomagali im sąsiedzi, a przede wszystkim jak zmieniło się ich podejście do problemu biedy? To wszystko wyjaśni się w trakcie projekcji.

W tym samym czasie Wasze dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie pod opieką trenerek ze Stowarzyszenia Dla Ziemi, podczas warsztatu "Jesteśmy inni, ale wszyscy są równi" , a gościem specjalnym spotkania będzie czteroosobowa kurdyjska rodzina. W co bawią się ich rówieśnicy i rówieśniczki w Azji? Jakie mają ciekawe zwyczaje? Z jakimi problemami się spotykają? Spróbujemy też wspólnie poznać ich styl życia, oraz porozmawiamy o tym, co to jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i zabaw z różnych stron świata.

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.” Organizatorzy: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Polska Zielona Sieć oraz Galeria Labirynt.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Galeria Labirynt, Ks. Popiełuszki Jerzego 5, 20-052 Lublin, woj. lubelskie
data wydarzenia: 2017-06-18
organizator: Towarzystwo dla Natury i Człowieka
adres: Głęboka 8a, 20-612 Lublin, woj. LU
tel.: 81 743 71 04, faks: 81 743 71 04
e-mail: towarzystwo@ekolublin.pl
www: http://www.ekolublin.pl/tdnicz 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.