dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Poznań. Szkolenie "O zrównoważonych innowacjach, czyli jak skutecznie zmieniać świat"

13 czerwca (wtorek) Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do Poznania na spotkanie szkoleniowe „Ocena i zarządzanie zrównoważonymi innowacjami – z doświadczeń projektu CASI”. Przyjdź i dowiedz się, jak skutecznie zmieniać świat, czyli czym są zrównoważone innowacje, jak je wdrażać i gdzie promować. Bezpłatne spotkanie dla wszystkich, którym zależy na lepszej przyszłości.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Magdalena Piątek

2017-06-07, 08.54

Co łączy BlaBlaCar i poznańską kartę aglomeracyjną? hasło "zrównowazone innoawcje"!

Zapisy (https://rejestracja.ppnt.poznan.pl/formularz/48-o-zrownowazonych-innowacjach-spotkanie-szkoleniowe-13-06-17)

W trakcie spotkanie przedstawimy konkretne propozycje i narzędzia wspierające proces oceny i zarządzanie zrównoważonymi innowacjami. Podpowiemy, jak mogą z nich korzystać:

  • Pomysłodawcy (naukowcy, przedsiębiorcy, innowatorzy społeczni)
  • Administracja publiczna
  • Obywatele

Opowiemy o takich przykładach jak BlaBlaCar, dzięki któremu osoby podróżujące w to samo miejsce jadą razem, czy o poznańskiej karcie PEKA, dzięki której mieszkańcy aglomeracji mogą skorzystać ze zintegrowanego transportu autobusowego, tramwajowego oraz rowerowego.

Szkolenie opierać się będzie o doświadczenia 19 instytucji z 11 krajów Unii Europejskiej, w tym kilkuletniej praktyki ekspertów PPNT w ramach projektu CASI.

13 czerwca (wtorek), Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, bud. H

9:30-10:05 Powitanie i kawa 10:05-10:20 Przedstawienie uczestników 10:20-10:50 Sesja I: Czym są zrównoważone innowacje? Jak zrównoważony rozwój jest powiązany z innowacjami? Co to jest publiczna partycypacja? Jak laicy mogą wejść w dialog z ekspertami? 10:50-11:30 Sesja II: Prezentacja narzędzi do oceny i zarządzania zrównoważonymi innowacjami:

  • Narzędzie on-line dla zarządzania zrównoważonymi innowacjami dla administracji publicznej, przedsiębiorstw, społeczeństwa oraz sektora naukowo-badawczego (CASI-F)
  • Podejście „obywatele-eksperci-obywatele” w procesie formułowania priorytetów zrównoważonego rozwoju – doświadczenia z Paneli Obywatelskich

11:30-11:50 Przerwa kawowa 11:50-12:50 Sesja III: Pytania i dyskusja

  • W jaki sposób CASI-F może wspomóc działania na rzecz zrównoważonego rozwoju prowadzone przez administrację publiczną, przedsiębiorstwa, społeczeństwo oraz sektor naukowo-badawczy w Polsce?
  • W jaki sposób podejście „obywatele-eksperci-obywatele” może zostać adoptowane przy tworzeniu strategii na poziomie lokalnym i regionalnym oraz przy realizacji projektów?

12:50-13:00 Sesja IV: Podsumowanie wyników dyskusji 13:00 Lunch BIORĘ UDZIAŁ

Szkolenie jest bezpłatne

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, 61-612 Poznań, woj. wielkopolskie
data wydarzenia: 2017-06-13
organizator: Poznański Park Naukowo-Technologiczny
adres: Rubież 46, 61-612 Poznań, woj. wielkopolskie
tel.: +48 61 827 97 00, e-mail: ppnt@ppnt.poznan.pl
www: http://ppnt.poznan.pl/ 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.