dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Dąbrowa Górnicza. Warsztaty terenowe "Zróbmy sobie ogród"

Pierwszy ogród miejski w Dąbrowie już jest i czeka na Was na terenie Fabryki Pełnej Życia (ogród powstał przy udziale mieszkańców miasta wpieranych przez fundacje Napraw Sobie Miasto). W czerwcu odbędą się bezpłatne warsztaty terenowe.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Kaja Jagodzińska

2017-06-07, 08.52

To miejsce które przynosi radość nie tylko dla oka, ale także czasami dla brzucha: smaczne owoce czy dorodne zioła czekają na amatorów letnich sałatek.

Żeby przybliżyć tą niezwykłą przestrzeń Stowarzyszenie Civitas rozpoczyna właśnie cykl warsztatów skupionych wokół ogrodu, jednym słowem rusza projekt „Zróbmy sobie Ogród" z naboru wniosków na realizację projektów w ramach konkursu Fabryka Pełna Życia – Włącz się!.

W czerwcu zapraszamy chętnych na warsztaty terenowe, które odbędą się w godzinach od 9.00 do 16.00

„Niezłe ziółko” w programie:

22 czerwca rozpoznawanie ziół i roślin jadalnych dziko rosnących w mieście warsztaty będą miały charakter spaceru, podczas którego będziemy tropili i próbowali ziół , które nas otaczają. Na zakończenie planujemy wybór sadzonek do ogrodu miejskiego i wspólne piknikowanie na terenie Fabryki

29 czerwca wspólne sadzenie ziół w przestrzeni ogrodu miejskiego, połączone ze zdobywaniem wiedzy z zakresu ich uprawy i możliwości używania. Warsztat zamknie piknikowanie, połączone z tworzeniem sałatek z wykorzystaniem wybranych ziół.

„Owady na wypasie” w programie:

23 czerwca warsztaty przyrodniczo edukacyjne podczas których porozmawiamy o owadach miejskich , zaprojektujemy i zbudujemy mini domki dla zapylaczy, do wykonania których użyjemy naturalnych materiałów.

30 czerwca zainstalowanie na terenie ogrodu domków dla owadów połączone z warsztatem pokazującym dobre praktyki urban gardeningu oraz wspólnym plenerowym piknikowaniem.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy pod numerem telefonu: 508 106 544.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: od 2017-06-22 do 2017-06-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.