dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty antydyskryminacyjne "O uchodźcach"

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na dwudniowe (24-25 czerwca), bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne, podczas których będziemy się zastanawiać, jakie stereotypy i uprzedzenia towarzyszą myśleniu o uchodźcach w obliczu współczesnych wydarzeń politycznych, a jakie dotyczą uchodźców mieszkających w Polsce.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Magdalena Lasocka

2017-06-05, 08.53

Warsztaty "O uchodźcach" będą szansą na podniesienie wiedzy o funkcjonowaniu stereotypów i uprzedzeń oraz o mechanizmach dyskryminacji.

Chcemy stworzyć przestrzeń do refleksji i rozmowy na temat relacji mniejszość-większość. Szczególną uwagę zwrócimy na stereotypy i uprzedzenia, które dotyczą uchodźców i innych migrantów. Zastanowimy się też, kiedy można powiedzieć, że zaczyna się mowa nienawiści, jak możemy na nią reagować i jak jej przeciwdziałać.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla osób pełnoletnich. Szczególnie zapraszamy osoby pracujące w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury i edukacji.

Osoby, które wezmą udział w całym dwudniowym programie otrzymają certyfikaty.

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca! Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online: http://bit.ly/2riYWMN

Szczegółowe informacje o warsztatach dostępne są na stronie muzeum: http://bit.ly/2qJQHdJ

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko-norweskie działania bilateralne w 2017 roku”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza Mordechaja 6, 00-157 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
data wydarzenia: od 2017-06-24 do 2017-06-25
organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
adres: Anielewicza Mordechaja 6, 00-157 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 22 47 10 308, e-mail: polin@polin.pl
www: http://www.polin.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.