dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Równe traktowanie w działaniach warszawskich NGO - warsztaty antydyskryminacyjne

Pro Humanum - Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza do udziału w bezpłatnym warsztacie, podczas którego dowiecie się, w jaki sposób można rozpoznawać oraz przeciwdziałać praktykom dyskryminacyjnym, które są niezgodne z obowiązującym prawem oraz prawem każdego człowieka do szacunku i równego traktowania. Terminy najbliższych warsztatów: 29-30 maja, Warszawa.

Wiadomość archiwalna

A A A

Drodzy Panowie, Miłe Panie!

Może dziwią się Państwo, że to właśnie Panowie pojawili się w nagłówku jako pierwsi - niezgodnie z konwencją, z zasadami uprzejmości, jakoś "nie tak".

Tymczasem, jak wiemy, Panowie stanowią niewielki odsetek pracujących w NGO, są więc w tym wypadku grupą mniejszościową, potencjalnie narażaną na dyskryminację i gorsze traktowanie.

Dlatego chcielibyśmy wyrównać szanse Panów w symboliczny sposób wyróżniając ich w naszym zaproszeniu (Panie zapraszamy jak zawsze również bardzo serdecznie!).

A mowa jest o zaproszeniu do udziału w dwudniowych warsztatach antydyskryminacyjnych, stworzonych specjalnie z myślą o potrzebach osób pracujących i współpracujących z organizacjami pozarządowymi na terenie m.st. Warszawy.

Celem dwudniowych szkoleń jest zwiększenie świadomości i podnoszenie wiedzy w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, jej skutków oraz sytuacji grup i osób narażonych na dyskryminację.

Zapraszamy do udziału w warsztacie, podczas którego dowiecie się w jaki sposób można rozpoznawać oraz przeciwdziałać praktykom dyskryminacyjnym, które są niezgodne z obowiązującym prawem oraz prawem każdego człowieka do szacunku i równego traktowania.

Będziecie mieli Panowie i Panie możliwość zwiększenia własnych kompetencji m.in. dzięki umiejętności rozpoznawania stereotypów i uprzedzeń oraz świadomości ich wpływu na relacje i świadczone usługi. Tylko tak odpowiadać możemy na różnorodne potrzeby mieszkańców Warszawy, sprawnie komunikować się wewnątrz organizacji i w efekcie realizować powierzone zadania lepiej niż konkurenci.

Naprawdę warto zainwestować w siebie. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji w załączniku oraz na stronie: http://prohumanum.org/wspolpraca/

Zgłoszenia za pomocą formularza (klik!). Terminy najbliższych warsztatów: 29-30 maja (szczególnie zapraszamy na ten termin!), 26-27 lipca, 27-28 września. W czasie szkolenia zaprosimy Państwa na poczęstunek zgodny z Państwa preferencjami, osobom z niepełnosprawnością zapewnimy dostępność po wcześniejszym umówieniu.

Od 2017 roku w ogłoszeniach konkursowych mamy zapis wynikający z &3, pkt 3 zgodnie z którym, przy wykonywaniu zadania publicznego Zleceniobiorca kieruje się zasadą równości, w szczególności dba o równe traktowanie wszystkich uczestników zadania publicznego. Warto spełniać.

data wydarzenia: od 2017-05-29 do 2017-05-30
źródło: Pro Humanum - Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.