dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty antydyskryminacyjne dla uczniów szkoł ponadpostawowych

„Bądź jak Karski – ćwiczenia z empatii i szacunku” – pod takim hasłem od 15 do 19 maja na Bulwarze Jana Karskiego w Warszawie odbywać się będą warsztaty równościowe, antydyskryminacyjne i wielokulturowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty organizuje Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca! Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Anna Godzwon

2017-05-11, 08.52

„Bądź jak Karski – ćwiczenia z empatii i szacunku” – pod takim hasłem przez pięć dni na Bulwarze Jana Karskiego w Warszawie odbywać się będą warsztaty równościowe, antydyskryminacyjne i wielokulturowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 15 maja. Warsztaty organizuje Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca!

Celem warsztatów, skierowanych do młodzieży z gimnazjów i szkół średnich, jest nauka poszanowania godności człowieka niezależnie od jego orientacji seksualnej, wyznawanej religii, koloru skóry, czy statusu społecznego. Uczniowie dowiedzą się, czym jest dyskryminacja, jak się objawia i jak się przed nią bronić. Podczas zajęć, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, młodzi ludzie między innymi wcielać się będą w osoby dyskryminowane, by na własnej skórze poczuć, co oznacza nietolerancja dla odmienności. W piątek, 19 maja, zajęcia zwieńczą warsztaty wielokulturowe, prowadzone przez koło naukowe doktorantów Wydziału Orientalistycznego UW „Orientuj się!”

„Karskiego ukształtowała wielonarodowa Łódź, w której się urodził i wychował. Było to miasto Polaków, Żydów, Niemców i Rosjan. Z nimi stykał się w szkole i podczas wspólnych zabaw” – mówi prezes Fundacji Edukacyjnej Jan Karskiego, Ewa Junczyk-Ziomecka. Dodaje, że dla Karskiego inni byli czymś naturalnym, gdyż znał ich osobiście z codziennych kontaktów. „Dzisiaj, paradoksalnie, boimy się i odrzucamy obcych, których nawet nie widzieliśmy na oczy. To z niewiedzy wyrastają rasizm, antysemityzm czy homofobia. Na naszych warsztatach chcemy pokazać, że obcego nie trzeba się bać. Chcemy dostarczyć wiedzy i w ten sposób pomóc przełamać strach i uprzedzenia” – podkreśla Junczyk-Ziomecka.

Warsztaty w dniach 15-18 maja odbywać się będą w trzech blokach tematycznych: kultura/religia/narodowość, orientacja seksualna oraz ubóstwo. W piątek, 19 maja, zajęcia będą otwarte także dla mieszkańców Warszawy i turystów. Każdego dnia zajęcia potrwają od 9.00 do 15.45. Odbywać się będą w specjalnym namiocie na Bulwarze Jana Karskiego między Mostem Śląsko-Dąbrowskim a Mostem Gdańskim.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na stronie www.jankarski.net oraz na www.facebook.com/FundacjaKarskiego.

Kontakt dla szkół: Michał Supłat, +48 22 629 22 59

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Bulwar Jana Karskiego , Warszawa, woj. mazowieckie
data wydarzenia: od 2017-05-15 do 2017-05-19
organizator: Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego
adres: Aleja Szucha 6, 00-582 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: +48 22 629 22 59, e-mail: kontakt@jankarski.net
www: http://www.jankarski.net 
źródło: www.jankarski.net
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.