dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Szkolenia w projekcie "Bory Tucholskie dla Seniora"

Bory Tucholskie to niezwykła skarbnica natury i kultury. Ten cudowny labirynt jest wprawdzie dostępny dla wszystkich, ale odnalezienie ukrytych w nim skarbów jest dużo łatwiejsze przy pomocy przewodnika. Doświadczonego przewodnika, który nie tylko pomoże w znalezieniu najciekawszych miejsc, ale także opowie ich historię, wydobywając z nich pełnię piękna i ukryte znaczenia. Bezpłatne szkolenia dla seniorów odbędą się wiosna i latem 2017.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Karol Gutsze

2017-03-21, 08.53

Seniorzy - przewodnicy

Przewodników po tym terenie jest niewielu, więc Lokalna Grupa działania Bory Tucholskie we współpracy z Powiatem Tucholskim postanowiła zrealizować projekt pod nazwą „Bory Tucholskie dla Seniora” - projekt mający na celu przygotowanie dwudziestu osób dysponujących dużym doświadczeniem życiowym (w wieku 60+) do pełnienia roli profesjonalnych przewodników terenowych, wyposażenie ich w wiedzę i doświadczenie potrzebne do pomagania innym w poznawaniu uroków tej wspaniałej okolicy. Bardzo ważną częścią projektu jest zwrócenie uwagi na dostępność oferty dla seniorów – nie każdy bowiem jest w stanie wspinać się po drzewach czy walczyć z bystrym nurtem rzeki, a przecież przyroda oferuje warunki do aktywnego wypoczynku dla każdego.

Szkolenie ze środków ASOS

W ramach projektu przewidziane jest 140 godzin bezpłatnego, profesjonalnego kursu przewodnickiego oraz 6 wyjazdów terenowych, co pozwoli zainteresowanym zdobyć lub pogłębić wiedzę niezbędną przewodnikowi terenowemu do oprowadzania wycieczek po Borach Tucholskich. Certyfikat, którym zakończony będzie kurs, będzie gwarancją profesjonalnego poziomu otrzymanego wykształcenia.

Zapraszamy do udziału

Zapraszamy więc osoby w wieku przekraczającym 60 lat, z co najmniej średnim wykształceniem, lubiące kontakt z ludźmi, do zgłaszania swojego zainteresowania kursem. Ograniczenia ruchowe czy słabszy wzrok nie stanowią przeszkody – zapewniamy pomoc. Wiosną i latem 2017 roku planujemy bardzo intensywne zajęcia: dwa razy w tygodniu, przez ok. 3 miesiące. To duże wyzwanie, ale oferujemy bezpłatnie ciekawe wykłady i zajęcia terenowe (zgodne z programem PTTK), których rynkowa cena wynosi ok. 3 tys. zł. Zgłoszenia można przesyłać na adres

Zapraszamy na wizyty

W drugiej części projektu, planowanej na jesień 2017 roku, uczestnicy kursu będą mieli okazję wytyczyć i sprawdzić kilka najciekawszych i najbardziej dostępnych dla seniorów tras, jak też oprowadzić (w ramach projektu) kilka grup senioralnych. Będą też mogli wykorzystać w przyszłości zdobytą wiedzę i umiejętności do oprowadzania po Borach Tucholskich kolejnych grup (także odpłatnie), rozszerzając tym samym ofertę turystyczną naszej okolicy. Więcej informacji na ten temat podawane będzie na fanpage www.facebook.com/borydlaseniora i na stronie internetowej projektu, która powstanie wkrótce.

Realizatorzy i sponsorzy

Projekt realizowany przez LGD Bory Tucholskie przy współpracy Powiatu Tucholskiego finansowany jest ze środków programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS) Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zespół projektowy

Koordynatorem projektu jest Michał Bucholz - nie tylko doświadczony działacz turystyczny, ale też osoba "60+", więc doskonały znawca tematu. Promocją zajmuje się Karol Gutsze, który ma nadzieję też dożyć wieku "60+", a kwestie organizacyjne "ogarnia" Prezeska LGD Magda Kurpinowicz, wspierana przez biuro tej organizacji.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Bory Tucholskie, Ul. Podgórna 3, 89-500 Tuchola, woj. Kujawsko-Pomorskie
data wydarzenia: od 2017-03-21 do 2017-11-30
organizator: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
adres: Plac Zamkowy 1, 89-500 Tuchola, woj. KP
tel.: 52 336 12 13, faks: 52 336 12 13
e-mail: lgd@borytucholskie.pl
www: http://www.lgd.borytucholskie.pl 
źródło: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.