dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Szczecin. Program Rozwojowy NGO 2017

Fundacja Sektor 3 zaprasza do bezpłatnego udziału w Programie Rozwojowym dla organizacji pozarządowych, podczas którego zostaną zaprezentowane najważniejsze zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych i wprowadzimy w tajniki zarządzania organizacją. Pierwsze szkolenie odbędzie się w marcu 2017 w Szczecinie.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Sektor 3 Szczecin

2017-02-16, 08.55

Program Rozwojowy to działanie skierowane do młodych organizacji pozarządowych, które rozpoczynają swoją przygodę w III sektorze. Sektor3 Szczecin zaprasza na bezpłatny Program Rozwojowy dla Organizacji Pozarządowych.

Zakres programu obejmuje cykl 5 szkoleń dotyczących zwiększania kompetencji organizacji pozarządowych i kompleksowego wzmacniania ich potencjału. Dodatkowo, każda organizacja skorzysta z bieżącego wsparcia specjalisty oraz spotkań coachingowych skierowanych na działania planowania i zarządzania posiadanymi już zasobami. Program Rozwojowy NGO to w skrócie: szkolenia, coaching i zindywidualizowane doradztwo poprzez mentorstwo dla NGO.

Szkolenia będą odbywać się od marca do czerwca. Osoby uczestniczące, mogą się wymieniać, zgodnie z ich działalnością w organizacji i zapotrzebowaniem.

Do udziału w Programie zapraszamy szczecińskie organizacje, zarówno młode, czyli te, które istnieją nie dłużej niż 36 miesięcy (od momentu zarejestrowania), jak i te, które swoje działania wznowili po dłuższej przerwie. Pierwszeństwo uczestnictwa będą miały organizacje działające na rzecz seniorów oraz organizacje działające na rzecz osób poniżej 30 roku życia. Organizacje prowadzące działalność stałą (nieprzerwaną, ciągłą) i mają staż dłuższy niż 36 miesięcy zapraszamy do uczestnictwa pod warunkiem dostępności miejsc.

W Programie przewidziane jest miejsce dla min. 5 organizacji działających na terenie Szczecina i posiadających swoją siedzibę w Szczecinie.

Zainteresowane organizacje prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 1 marca 2017 roku. O zakwalifikowaniu organizacji do programu poinformujemy do 3 marca 2017 roku. Pierwsze szkolenie już w marcu! Tematyka szkoleń obejmuje:

  1. Pozyskiwanie środków na działalność organizacji i współpraca z biznesem (szczególnie sponsoring i fundraising),

  2. Finanse i księgowość organizacji – aspekty podstawowe,

  3. Zarządzanie zespołem w organizacji, w tym zarządzanie wolontariuszami,

  4. Planowanie i zarządzanie organizacją – cele i strategie działania,

  5. Praca metodą projektową – od pomysłu do projektu.

Każda organizacja biorąca udział w programie będzie miała możliwość indywidualnego wsparcia w określonym temacie przez spotkania i współpracę z prowadzącym dane spotkanie oraz pracownikami Sektor 3 Szczecin. Wsparcie to będzie odbywać się na zasadzie mentorstwa dla osób i organizacji zainteresowanych. Uzupełnieniem Programu Rozwojowego dla NGO jest oferta Sektor 3 Szczecin w zakresie szkoleń i spotkań, z której organizacje uczestniczące w Programie Rozwojowym będą mogły skorzystać na zasadzie priorytetowej.

Szczegółów na temat Programu Rozwojowego udzielają pracownicy Sektor 3 Szczecin pod numerem telefonu 91 350 82 99 lub e-mail: .

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Sektor 3 Szczecin, al. Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
data wydarzenia: od 2017-03-01 do 2017-06-30
organizator: Fundacja Sektor 3
adres: al. Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin, woj. ZP
tel.: 913508299, e-mail: biuro@sektor3.szczecin.pl
www: http://www.sektor3.szczecin.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.