dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Nabór do GLEN 2017 - cyklu edukacyjnego ze stażami w Malawi, Ugandzie, RPA, Ghanie i Kamerunie

Działasz w obszarze edukacji globalnej lub pokrewnej? A może jesteś lokalnym/ą aktywistą/tką zainteresowanym/ą tymi tematami? Szukasz intensywnego oraz rozwijającego programu opartego na krytycznej refleksji i doświadczeniu pracy w krajach globalnego Południa? Polska Akcja Humanitarna zaprasza do kolejnej edycji programu GLEN. W tym roku szukamy w Polsce 6 uczestników/czek. Na zgłoszenia czekamy do 12 stycznia 2017 roku. Program jest bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Łukasz Bartosik

2016-12-12, 08.53
Fot. Uczestnik programu GLEN 2016 Marcin Wiza podczas zajęć Klubu Młodych Ambasadorów/ek Globalnego Południa w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku. Członkowie i członkinie Klubu rozmawiali w ramach wideokonferencji z podopiecznymi organizacji Somero Uganda.

GLEN to intensywny cykl edukacyjny dla osób zainteresowanych edukacją globalną. Składa się z międzynarodowych szkoleń z zakresu edukacji globalnej, strukturalnego rasizmu i etycznej komunikacji o kwestiach globalnych, 3-miesięczny staży w krajach globalnego Południa oraz działalności edukacyjne po powrocie. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy lubią działać w lokalnym środowisku z myślą o wyzwaniach współczesnego świata, osoby chcące sprawdzić się w roli edukatora/ki lub aktywisty/tki po powrocie do Polski, o rozwiniętej umiejętności krytycznego myślenia oraz posiadające kwalifikacje do pracy w organizacjach goszczących podczas staży. Program skierowany jest do osób między 21. a 30. rokiem życia W 2017 roku oferujemy staże w Kamerunie, Ghanie, Ugandzie, Malawi i RPA.

Opisy staży i szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie http://bit.ly/GLEN2017

Na każdy ze staży jadą dwie osoby (jedna z Polski oraz jedna z innego kraju europejskiego). Po powrocie ze staży uczestnicy/czki wolontariacko współpracują z zespołem edukacji PAH przez co najmniej rok. Staż jest tylko jednym z elementów przygotowawczych do działalności edukacyjno-aktywistycznej po powrocie.

Pamiętaj!

• GLEN to nie wycieczka ani projekt z zakresu pomocy rozwojowej. To program edukacyjny.

• Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach i szkoleniach jest obowiązkowe.

• Najważniejszym elementem programu jest twoja aktywność po powrocie. Pamiętaj o tym składając aplikację.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: od 2016-12-12 do 2017-01-12
organizator: Polska Akcja Humanitarna
adres: Wita Stwosza 2, 87-100 Toruń, woj. k
e-mail: glen@pah.org.pl
www: http://www.pah.org.pl/glen 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.