dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

GLEN 2016: edukacja globalna ze stażami w Nepalu, Kenii i Ugandzie

To może być najbardziej edukacyjny rok w Twoim życiu – najpierw międzynarodowe szkolenia z edukacji globalnej, następnie 3-miesięczny staż w Nepalu, Kenii lub Ugandzie, a po powrocie możliwość sprawdzenia się w roli edukatora/ki. Polska Akcja Humanitarna szuka 3 polskich uczestników/czek programu GLEN 2016. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 stycznia 2016 roku.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Łukasz Bartosik

2015-12-14, 08.54

GLEN to intensywny cykl edukacyjny dla osób zainteresowanych edukacja globalną. Do udziału w nim PAH zaprasza wszystkich, którzy lubią działać w lokalnym środowisku z myślą o wyzwaniach współczesnego świata, osoby chcące sprawdzić się w roli edukatora/ki po powrocie do Polski oraz posiadające kwalifikacje do pracy w organizacjach goszczących podczas staży. Program skierowany jest do osób między 21. a 30. rokiem życia. W 2016 roku oferowane są staże w Nepalu, Kenii i Ugandzie.

Staż w Nepalu odbędzie się w Kevin Rohan Memorial Eco-Foundation. Uczestnicy/uczestniczki programu odpowiedzialni będą za wspieranie lokalnej społeczności w zakładaniu własnych przedsiębiorstw w sposób zrównoważony. W zależności od doświadczenia będą angażowali się w budowę konstrukcji budowlanych, pomagali przy gospodarstwie lub produkcji rękodzieła. Do ich obowiązków może należeć także pomoc w budowie systemu pozwalającego na zbieranie wody opadowej w wiosce.

Staż w Kenii odbędzie się w stowarzyszeniu MYSA w Nairobi. Stażyści/stażystki GLEN będą wspierać wolontariuszy MYSA w organizacji warsztatów w obszarze umiejętności komunikacyjnych oraz zaangażują się w filmowo-fotograficzny projekt „Shootback”. Celem tego projektu jest wzmacnianie potencjału młodych ludzi poprzez uczenie ich nowych umiejętności i motywowanie do rozwoju kreatywności. Ponadto, będą tworzyć materiały promocyjne dla organizacji.

Trzeci staż odbędzie się w organizacji Somero Uganda. Jeden ze stażystów będzie odpowiedzialny przede wszystkim za prowadzenie zajęć z zakresu przedsiębiorczości i IT, np. edycji zdjęć/wideo, podczas gdy druga osoba skupi się bardziej na wsparciu realizowanych projektów społecznych i na pracy z młodzieżą. Dodatkowo stażyści będą pomagać w bieżących zadaniach administracyjnych, angażować się w działalność zbierania funduszy dla Somero, dbać o marketing w mediach społecznościowych, a także pomagać w przygotowywaniu materiałów promocyjnych dla organizacji. Na każdy ze staży jadą dwie lub trzy osoby (jedna z Polski oraz jedna z Niemiec, Estonii lub Czech). Po powrocie ze staży uczestnicy/czki wolontariacko współpracują z zespołem edukacji PAH przez co najmniej rok. Staż jest jedynie elementem przygotowawczym do działalności edukacyjnej po powrocie.

Szczegółowe informacje i formularze aplikacyjne znajdują się na stronie: http://bit.ly/GLEN2016.

Relacje z poprzednich edycji programu można znaleźć na blogu https://glennies.wordpress.com.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: od 2015-12-14 do 2016-01-06
organizator: Polska Akcja Humanitarna Biuro w Toruniu
adres: Wita Stwosza 2, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
tel.: 56 65 21 369, e-mail: glen@pah.org.pl
www: http://www.pah.org.pl/glen 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.