dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Program „Diplomacy and Diversity Fellowship 2016”

Jak powinna działać dyplomacja w obliczu dynamicznie zmieniających się międzynarodowych wyzwań? W jaki sposób wielokulturowość wpływa na globalną politykę? Czego młodzi profesjonaliści mogą nauczyć się od doświadczonych dyplomatów i ekspertów? Humanity in Action ogłasza nabór na prestiżowy, transatlantycki program edukacyjny dla studentów i doktorantów z USA i Europy. Termin nadsyłania zgłoszeń: 13 stycznia 2016 r.

Wiadomość archiwalna

A A A

2015-11-25, 08.51
Diplomacy & Diversity Fellowship 2016

KIEDY? 29 maja - 26 czerwca 2016 r.

GDZIE? Waszyngton DC (1. tydzień), Berlin (2. tydzień), Warszawa (3. tydzień), Ateny (Międzynarodowa Konferencja HIA)

KTO MOŻE APLIKOWAĆ? Studentki/ci studiów magisterskich i doktoranckich oraz absolwenci tego typu studiów z ostatnich dwóch lat

Podczas trwającego miesiąc intensywnego, interdyscyplinarnego programu „Diplomacy and Diversity Fellowship 2016” w Waszyngtonie, Berlinie i Warszawie studentki/ci i absolwentki/ci studiów z USA i Europy będą dyskutować o ww. wyzwaniach. W programie wezmą udział znani i uznani eksperci, teoretycy i praktycy z ministerstw spraw zagranicznych, agencji rządowych, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, sektora prywatnego, ośrodków badawczych oraz mediów. Dyskusje będą przede wszystkim dotyczyć aktualnych wyzwań dla dyplomacji krajów Europy i USA w obliczu globalnych zmian i będą się koncentrować na następujących zagadnieniach: bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, stosunki transatlantyckie, rozwój ekonomiczno-społeczny, transformacja systemowa, zmiany klimatyczne, rola nowych technologii, prawa człowieka i różnorodność, pomoc rozwojowa oraz migracje i napływ uchodźców. Program „Diplomacy and Diversity Fellowship” pokazuje, że polityka zagraniczna nie jest domeną tylko i wyłącznie rządów i polityków najwyższego szczebla reprezentujących państwa narodowe.

Celem programu jest kształcenie, rozwijanie umiejętności i inspirowanie młodego pokolenia liderów z różnych dyscyplin i środowisk do stawiania czoła globalnym wyzwaniom i do rozwijania kariery zawodowej w dyplomacji, a także zwiększanie świadomości na temat znaczenia różnorodności w dyplomacji i wymianie międzynarodowej.

4-tygodniowy program odbędzie się od 29 maja do 26 czerwca 2016. Humanity in Action pokrywa większość kosztów uczestnictwa w programie, czyli: zakwaterowania, kosztów transportu oraz wyżywienia.

Szczegółowe informacje nt. programu oraz formularz aplikacyjny są dostępne na stronie internetowej:

http://www.humanityinaction.org/programs/10-the-diplomacy-and-diversity-fellowship/

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 13 stycznia 2016 r.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (http://www.facebook.com/HIAPolska), na której będą publikowane najnowsze informacje o programie i o innych ciekawych inicjatywach sieci Humanity in Action.

Niezależnie od tego zapraszamy także do śledzenia informacji o rekrutacjach do Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej oraz do John Lewis Fellowship w Atlancie, które zostaną wkrótce ogłoszone. Jeśli chcesz otrzymać informację o ww. rekrutacjach, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza online.

Humanity in Action (HIA) to organizacja non-profit działająca w Bośni i Hercegowinie, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Polsce i USA. Od 1998 roku programy HIA ukończyło ponad 1 500 studentek/ów z całego świata. Głównym celem Fundacji Humanity in Action Polska, która należy do tej międzynarodowej sieci, jest wspieranie młodych ludzi w doskonaleniu wiedzy i umiejętności w dziedzinie praw człowieka i mniejszości oraz aktywizmu, jak również inspirowanie ich do podejmowania działań na rzecz osób i grup dotkniętych dyskryminacją, rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem oraz marginalizacją społeczno-ekonomiczną. Poprzez swoją działalność Humanity in Action Polska zachęca młodych do stawania się aktywnymi członkami społeczeństwa obywatelskiego oraz do inspirowania innych do bycia proaktywnymi obywatelami. Za swoją działalność w obszarze dialogu międzykulturowego Fundacja Humanity in Action Polska została wyróżniona prestiżową międzynarodową Nagrodą Międzykulturową (Intercultural Achievement Award) w 2015 roku.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Konwiktorska 7 lok.43/7, 00-216 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
data wydarzenia: od 2015-11-25 do 2016-01-13
organizator: Fundacja Humanity In Action Polska
adres: Konwiktorska 7 lok. 43/7, 00-216 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 01 50, faks: 22 635 01 50
e-mail: a.chase@humanityinaction.org
www: http://www.humanityinaction.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.