dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Powiat słubicki. Bezpłatne szkolenia dla NGO

Sektor 3 Słubice zaprasza organizacje pozarządowe z powiatu słubickiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach. W kwietniu szkolenia odbędą się w Słubicach i Rzepinie.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Sektor 3 Słubice

2015-04-10, 08.54

Temat szkolenia: Jak zostać organizacją pożytku publicznego?

Termin: 14.04.2015 r., godz. 16.30 Miejsce: Sektor 3 Słubice (Budynek Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Piłsudskiego 3-4)

Na szkolenie zapraszamy organizacje pozarządowe zainteresowane uzyskaniem statusu organizacji pożytku publicznego, jak również te organizacje, które już posiadają status OPP. Status OPP najczęściej kojarzy się z możliwością pozyskiwania 1% podatku dochodowego. W praktyce daje organizacjom również dodatkowe przywileje, podobnie jak dodatkowe obowiązki. Na szkoleniu powiemy również o planowanych zmianach, które mogą dotknąć OPP w związku z pracami nad nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego.

Temat szkolenia: Standardy jakości w organizacjach pozarządowych

Termin: 18.04.2015 r., godz. 9.00 Miejsce: Sektor 3 Słubice (Budynek Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Piłsudskiego 3-4)

Podczas szkolenia powiemy w jaki sposób dbać o jakość prowadzonych działań i oferowanych usług przez organizacje pozarządowe. Przedstawimy typy planowania w organizacji. Powiemy jak współpracować z wolontariuszami, jak gospodarować majątkiem, jak prowadzić działania promocyjne oraz w jaki sposób planować i prowadzić ocenę własnych działań.

Temat szkolenia: Standardy formalno-organizacyjne w organizacjach pozarządowych

Termin: 23.04.2015 r., godz. 12.00 Miejsce: Urząd Miejski w Rzepinie (sala konferencyjna), Plac Ratuszowy 1

Szkolenie to okazja do sprawdzenia czy organizacja działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i czy spełnia wszystkie obowiązki prawne nałożone na fundacje i stowarzyszenia. Powiemy jakich błędów nie popełniać. Na szkolenie szczególnie zapraszamy prezesów i członków zarządów organizacji, a także członków organów kontroli organizacji (komisji rewizyjnych, rad fundacji).

Zgłoszenia i zapisy:

Sektor 3 Słubice - Inkubator NGO e-mail: tel. 884 309 488

www.sektor3.slubice.pl Szkolenia są realizowane w ramach projektu „Modelowe taNGO” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

informacja o dofinansowaniu
Sektor 3 Słubice - Inkubator NGO

Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego lubuskie.ngo.pl

miejsce: Sektor 3 Słubice - Inkubator NGO, ul. Piłsudskiego 3-4, 69-100 Słubice, woj. lubuskie
data wydarzenia: od 2015-04-14 do 2015-04-23
organizator: Sektor 3 Słubice - Inkubator NGO
adres: ul. Piłsudskiego 3-4, 69-100 Słubice, woj. lubuskie
tel.: +48 884 309 488, e-mail: sektor3@slubice.pl
www: http://www.sektor3.slubice.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.